Tydzień I – Lato, lato, lato czeka

Lato jest cudowne. Pachnące, ciepłe i… no właśnie. Jakie jeszcze jest lato? W tym tygodniu porozmawiamy o tym, co możemy robić latem. Jakich słuchamy wtedy piosenek, w jakie gry i zabawy najczęściej latem się bawimy. Wykonamy również duży projekt plastyczny na naszym podwórku.

03.06 (PONIEDZIAŁEK)

Zabawa, zabawa
Dziś niezwykły dzień. W związku z niedawno obchodzonym Dniem Dziecka czeka nas wiele godzin zabaw i niespodzianek!

04.06 (WTOREK)

Jak zmienia się nasze otoczenie latem
Czas płynie, gałęzie się zazieleniły i widać coraz więcej zmian. Zrobimy dziś lornetki papierowe i poobserwujemy przez nie, jak zmieniło się nasze otoczenie.
Prosimy o przyniesienie rolek po papierze toaletowym i kolorowej wstążeczki.

05.06 (ŚRODA)

Zabawy w wodzie
Każda rybka pływa w wodzie, a czy nasze przedszkolaki nabyły już tą umiejętność? Porozmawiamy o tym, jak można spędzać czas nad wodą. Zagramy też dziś w memory o tematyce wodnej.

06.06 (CZWARTEK)

Długie letnie dni
Dni są dłuższe, więc więcej czasu możemy kreatywnie spędzać na świeżym powietrzu. Dlatego dziś wykonamy dużą prace plastyczną na naszym podwórku o tematyce „ KOLOROWE LATO”.
Prosimy o przyniesienie ubranek, które można pobrudzić.

07.06 (PIĄTEK)

Letnie atrakcje
W lecie są doskonałe warunki do gry w klasy. Dowiemy się dziś co to za gra i jakie cyfry są do niej potrzebne.

Piosenka tygodnia:

Tydzień II – Czym ruszymy na wakacje

Czym wyruszyć na wakacje…o to jest pytanie. Pociągiem, samochodem, samolotem, a może rowerem? To wszystko zależy od tego, gdzie się wybieramy i z kim. Jedni lubią podróże w samotności, a inni z rodziną lub przyjaciółmi. Ciekawe jakie podróże najbardziej kochają nasze przedszkolaki.

10.06 (PONIEDZIAŁEK)

W drogę już czas
Aby wyruszyć w drogę trzeba dobrze zaplanować wycieczkę i przypomnieć sobie zasady, jakich trzeba przestrzegać w czasie podróży. Przypomnimy sobie co można robić, a czego przede wszystkim nie powinno się robić w czasie podróży.

11.06 (WTOREK)

Daleko czy blisko, ruszamy na wakacje
Morze czy góry…a może wyjazd za granicę byłby najlepszym wyborem. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości, że ciężko się zdecydować. Czy Maluszki Mini i Maxi bez problemu wybiorą gdzie chciałyby wyruszyć. To się okaże!
Dziś wykonamy taniec w przestworzach – dzięki improwizacji muzycznej przepłyniemy się statkiem, polecimy samolotem, a może wybierzemy pociąg?

12.06 (ŚRODA)

Samochód, pociąg, samolot – trudny wybór
Samochodem, pociągiem, a może lot samolotem byłby najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy, gdzie jedziemy i z kim. A czym lubią podróżować nasze dzieci? Tego dowiemy się na dzisiejszych zajęciach.

13.06 (CZWARTEK)

Nietypowe środki komunikacji
Nieważne czym, byle jechać – dzisiaj poznamy 10 nietypowych środków transportu, które są popularne w Polsce, jak również za granicą.

14.06 (PIĄTEK)

Wspomnienia zeszłych wakacji
Dziś wrócimy do wspomnień naszych Przedszkolaków i spróbujemy powspominać ich zeszłoroczne wakacje. Jesteśmy ciekawi, co najbardziej utkwiło w ich pamięci. Jutro jest Dzień Dobrej Rady, a my zastanowimy się kiedy ta rada może być dobra, a kiedy zła.
Prosimy o przyniesienie zdjęć dzieci z zeszłych wakacji 😊

Piosenka tygodnia:

Tydzień III – Bezpieczne wakacje

Bezpieczeństwo to podstawa dobrej zabawy, dlatego w tym tygodniu porozmawiamy o bezpiecznej zabawie. Jak należy ubierać się w wakacje oraz o nawodnieniu, tak ważnym w ciepłe dni. Wykonamy również apteczki, które będziemy mogli zabrać na wakacje.

17.06 (PONIEDZIAŁEK)

Przedszkolna apteczka
Nasza apteczka przedszkolna jest znana małym i dużym, dziś przypomnimy sobie co jest w jej środku. Później wykonamy wspólne małe apteczki, które będzie można zabrać do domu.
Prosimy o przyniesienie papierowych małych pudełek (np. po herbacie).

18.06 (WTOREK)

Bezpieczeństwo nad wodą
Jak jest gorąco to spędzamy więcej czasu nad wodą, ale powinniśmy wiedzieć, jak nad wodą robić to bezpiecznie. Dlatego dziś wspólne spiszemy regulamin bezpiecznego plażowicza.

19.06 (ŚRODA)

Nie zapomnij czapki
Gdy na dworze jest gorąco a słoneczko mocno świeci, każdy z nas musi pamiętać o czapce! Bo słońce jest piękne, ale i niebezpieczne. Dlatego porozmawiamy dziś o tym, jakie mogą być konsekwencje nie noszenia czapki na głowie. Dziś stworzymy własną czapeczkę, którą sami ozdobimy.

20.06 (CZWARTEK)

DZIEŃ WOLNY

21.06 (PIĄTEK)

Pij wodę, będziesz zdrowy
Odpowiednie nawodnienie to podstawa, żeby być zdrowym i mieć dużo siły. Wspólne dziś policzymy, ile szklanek powinien wypić każdy z nas, aby nasze ciało było zdrowe.

Wiersz tygodnia:

Michał Jankowiak „WODA”

Mała chmurka zapłakała,
kropelkami świat zalała,
zasiliła rzeki w wodę,
ożywiła nam przyrodę.
Dzięki wodzie wszystko żyje,
każdy ją na świecie pije,
mały kwiatek, wielkie drzewo,
które rośnie aż pod niebo.
Wodę, piją także dzieci,
taką co ze źródła leci,
bo by rosnąć, aby żyć,
trzeba czystą wodę pić.

Tydzień IV – Planujemy wymarzony wyjazd

Jedni uwielbiają słuchać szumu morza, a drudzy zdobywać szczyty gór. Mazury też są często odwiedzane i lubiane. W tym tygodniu poznamy miejsca, w które chciałyby pojechać nasze Maluszki Mini i Maxi.

24.06 (PONIEDZIAŁEK)

Wakacyjne marzenia
Każdy z nas ma chyba miejsce które, chcielibyśmy w przyszłości zobaczyć bądź odwiedzić jeszcze raz. Czy dziś uda nam się stworzyć wakacje marzeń…Zobaczymy!
Z okazji wczorajszego Dnia Ojca wykonamy piękną ramkę na zdjęcia, w którą Tatusiowe będą mogli włożyć zdjęcie, może właśnie z wakacji.

25.06 (WTOREK)

Co zabieramy na wakacje
Dziś spakujemy wspólnie plecak, który zabierzemy na wymyślone wakacje. Zobaczymy, co zdaniem przedszkolaków powinno się w nim znaleźć.
25 czerwca to też Światowy Dzień Smerfa, dlatego w tym roku prosimy, aby dzieci ubrały się w ten dzień na niebiesko. Dodatkowo można przynieść książeczkę lub maskotkę Smerfa. Niech nasze przedszkole zamieni się dziś w wioskę smerfów!

26.06 (ŚRODA)

Z kim jedziemy na wakacje
Jedni spędzają wakacje z rodziną, a drudzy z przyjaciółmi. Są też tacy, którzy uwielbiają samotność. Kogo nasze przedszkolaki zabrałyby na swoje wakacje…oto jest pytanie!
Dzisiaj w naszym przedszkolu będziemy obchodzić zakończenie roku przedszkolnego. Rodziców Maluszków Mini i Maxi zapraszamy na godzinę 15:15, natomiast rodziców Starszaków i Zerówki zapraszamy na godzinę 16:00.

27.06 (CZWARTEK)

Co to są kolonie wakacyjne?
Co to są kolonie wakacyjne? Dziś wyjaśnimy sobie, na czym one polegają i zobaczymy kto chciałby na takie się wybrać.
Dziś o godzinie 9:30 wychodzimy na niezwykłą atrakcję – zwiedzanie statku pirackiego. Śniadanie tego dnia zjemy o godzinie 8:45.

28.06 (PIĄTEK)

Ile miesięcy mają wakacje?
Czerwiec, lipiec i sierpień… Dziś policzymy, ile miesięcy wakacji przypada nam na w ciągu całego roku.

Wiersz tygodnia:

„Jedziemy na wakacje” Cz. Janczarski

Jedziemy na wakacje do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie, słonko o piękną pogodę.
Jedziemy na wakacje nad morze, na plażę.
Kolorowe muszelki przynieś, falo, w darze.
Jedziemy na wakacje w te góry wysokie.
Nie chowajcie się, szczyty, za mgłą, za obłokiem.
Jedziemy na wakacje Na Mazury? Może!
Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku, czekaj na nas w borze!