W tym miesiącu będziemy poruszać wiele różnorodnych tematów. Pierwszy tydzień miesiąca poświęcimy Wielkanocy, gdzie poznamy wszystkie tradycje i obrzędy związane z tymi świętami. Kolejne dwa tygodnie kwietnia przeznaczymy na realizację projektu – ,,zwierzęta”. Przybliżymy sobie w nim wiedzę na temat gromad, w które łączą się zwierzęta, poznamy ich budowę, styl życia i odżywiania. W ostatnim tygodniu porozmawiamy o tym, co oznacza słynne przysłowie ,,kwiecień – plecień”.

TYDZIEŃ I Wielkanoc (03-07)

W tym tygodniu będziemy zajmować się Świętami Wielkanocnymi. Porozmawiamy o tradycjach związanych z tymi Świętami, dowiemy się jakie potrawy głównie je się na Wielkanoc. Wykonamy swoje własne pisanki oraz zające wielkanocne. Dowiemy się, także skąd się biorą jajka i pobawimy się w zwierzęta, dzięki którym mamy jajka, czyli w kury.

04.04 – Dzień Marchewki

W tym dniu dowiemy się tego gdzie rośnie marchewka oraz czy wszystkie marchewki są takie same.. Wspólnie zamienimy się w małych kucharzy i zrobimy pyszne babeczki marchewkowe.

TYDZIEŃ II  i III ZWIERZĘTA (11.04 – 21.04)

W drugim i trzecim tygodniu kwietnia zajmiemy się projektem pt. „Zwierzęta”. W pierwszym dniu naszego projektu wybierzemy się na zajęcia edukacyjne do Akwarium w Gdyni. W kolejnych dniach będziemy rozmawiali o grupie zwierząt nazywanej kręgowcami. Dowiemy się skąd się wzięła taka nazwa. Każdy dzień przeznaczymy na naukę o zupełnie innych zwierzętach: rybach, płazach, gadach, ptakach i ssakach. Dowiemy się dlaczego tak nazywa się każda grupa, czym się od siebie różnią oraz co jest dla nich charakterystyczne. Wykonamy różnorodne prace plastyczne, które pomogą nam lepiej zapamiętać przedstawicieli każdej grupy.

11.04 – Wycieczka do Akwarium w Gdyni

O godzinie 9.00 wyruszamy na wycieczkę do Akwarium w Gdyni. Wszystkie dzieci, które jedzą śniadanko w przedszkolu zapraszamy do godziny 8.30. Następnie o godzinie 9.00 wyruszamy do Akwarium w Gdyni. Zajęcia edukacyjne w Akwarium rozpoczynają się o godzinie 10.00. Planujemy powrót do przedszkola ok. godziny 12.30. Tego dnia, dzieci zjedzą zupę, zaraz po powrocie z wycieczki.  Prosimy, aby tego dnia dzieci zabrały z sobą do przedszkola plecaczki z wodą oraz II śniadaniem. Udział w wycieczce mogą wziąć dzieci z rocznika 2019, po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez rodziców.

 

11.04 – Dzień Rodzeństwa

W tym wyjątkowym dniu porozmawiamy o rodzeństwie. Dowiemy się, czy w naszym przedszkolu są rodzeństwa. Przyjrzymy się rodzeństwom i będziemy szukać ich podobieństw.

 

17.04 – Wizyta Kucyka

 W związku ze zbliżającym się świętem koni, nasze przedszkole odwiedzi Kucyk.  To będzie wyjątkowy dzień. Dzieci będą miały okazję pojeździć na kucyku oraz poznać jego podstawowe zasady pielęgnacji. Zajęcia odbędą się w poszczególnych grupach na placu zabaw.

 

21.04 – Dzień Ziemi

W tym dniu przedszkolaki poszerzą swoją wiedzę z zakresie ochrony środowiska. Czas żeby przypomnieć sobie teorię i zamienić  ją w praktykę! Dzieci zaopatrzone w wszelkie środki bezpieczeństwa i worki będą budowały swoją własną świadomość dbania o najbliższe otoczenie.

 

TYDZIEŃ IV Kwiecień plecień (24.04-28.04)

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o nowym miesiącu, czyli o kwietniu. Dowiemy się, dlaczego mówi się ,,kwiecień plecień”, przyjrzymy się bliżej pogodzie i zmianom, jakie zaszły w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Wykonamy pracę plastyczną przedstawiającą piękne i kolorowe motyle. Porównamy ze sobą różne liście i pobawimy się w zabawę ,,spadające liście”. Zapoznamy się także z różnymi roślinami, zwrócimy uwagę na różnice między nimi, ale też na ich cechy wspólne

24.04 – Dzień Książki

W tym wyjątkowym dniu porozmawiamy o książkach. Dowiemy się, jak one powstają, czym jest wydawnictwo i księgarnia. Wspólnie stworzymy naszą pierwszą książeczkę.

 

26.04 – Wycieczka do Biblioteki

O godzinie 9.30 wyruszamy z przedszkola na zajęcia biblioteczne do Biblioteki na Kamiennej Górze. Udział w wycieczce mogą wziąć dzieci z rocznika 2019, po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez rodziców.

 

28.04 – Ogólnopolski Dzień Konia

W naszym przedszkolu jest wielu miłośników tych pięknych i szlachetnych zwierząt. Omówimy ich wygląd zewnętrzny, umaszczenia, chody, pożywienie oraz funkcje, jakie pełnią w życiu ludzi. Uwieńczeniem tego dnia będzie grupowe wykonanie pracy plastycznej.