Tydzień I Czas (30.01-03.02)

W pierwszym tygodniu Lutego poznamy oraz wyjaśnimy pojęcie „czasu”. Poprzez zabawę ruchową postaramy się dokładnie zrozumieć czym on jest. Poznamy sprzęty służące do odmierzania czasu oraz stworzymy swoje własne zegary. Porozmawiamy o tym, dlaczego w dzień jest jasno, a w nocy ciemno oraz dlaczego śpimy w nocy a nie w dzień. Wciągu tego tygodnia będziemy również się uczyć w jaki sposób odczytujemy godzinę.

Wiersz tygodnia:

Zegar

Tik tak, tik tak!
Tik tak, tik tak!
To zegar stary tyka tak!

I ma wskazówki cenne dwie,
co w rytm tykania kręcą się,
cyferki skrzętnie wskazują,
gdy wokół tarczy wirują!

Czasami dźwięk: bim bam, bim bam,
wybija stary zegar sam!
I ważną czyni rzecz dla nas,
odmierza wszak tak cenny czas!

Bim bam, bim bam!
Bim bam, bim bam!
Zegary niechże biją nam!

Tydzień II Karnawał (06.02-10.02)

W ostatnim tygodniu stycznia opowiemy sobie o tym czym jest karnawał i jak możemy go obchodzić. Wspólnie stworzymy maski karnawałowe oraz stroje dla księcia i księżniczki balu. Pod koniec tygodnia w przedszkolu urządzimy bal karnawałowy.

08.02 – Bal Karnawałowy

Tego dnia w naszym przedszkolu zorganizujemy bal na który każde dziecko przyjdzie przebrane w ulubiony strój oraz będzie miał maskę karnawałową którą stworzymy własnoręcznie.  Balowi będzie towarzyszyć muzyka oraz zabawy ruchowe

Wiersz tygodnia:

W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!

Bal maskowy, bal maskowy
Jest naprawdę pomysłowy,
Można przebrać się za jeża,
Krasnoludka lub rycerza.

Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,
I Smerfetka razem z nim,
Nie wiadomo, kto jest kim…

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

 

Tydzień III Kosmos (13.02-17.02)

Cały tydzień będzie nam towarzyszyła piosenka ,,W układzie słonecznym”, za pomocą, której będziemy omawiać temat tygodnia, czyli kosmos. Poznamy planety układu słonecznego oraz wspólnie stworzymy makietę przedstawiającą kosmos. Wyruszymy także w kosmiczną podróż i poznamy takie pojęcia jak kosmonauta, orbita i  rakieta.

14.02 – Walentynki

14 lutego zorganizujemy dzień przyjaźni i skupimy się na wyjątkowych cechach u każdego dziecka. Dowiemy się w jaki sposób możemy być życzliwi i serdeczni dla innych.

17.02 – Dzień kota

W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobnią się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy

 Piosenka tygodnia:

 

Tydzień IV W świecie emocji (20.02-24.02)

W tym tygodniu będziemy rozmawiać o emocjach. . Nauczymy się je rozpoznawać, wyrażać i regulować. Przyjrzymy się bliżej czterem podstawowym emocjom, których doświadczamy każdego dnia – radości, smutku, złości i strachu. Każdego dnia będziemy rozmawiać o innej emocji, wykonując różne aktywności, które będą powiązane z daną emocją.

 27.02- Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Tego dnia porozmawiamy o zwierzęciu który budzi ludzką sympatie, ze względu na to, że jest bielutki, puchaty, a jego pysk wygląda na uśmiechnięty. Dowiemy się, gdzie mieszka i jak żyje. Stworzymy naszego niedźwiedzia z masy solnej.

Piosenka tygodnia: