W tym miesiącu będziemy poruszać wiele różnorodnych i ciekawych tematów. Pierwszy tydzień będzie dotyczył naszego kraju, gdzie zapoznamy się bliżej z Polską i jej stolicą. W drugim tygodniu porozmawiamy o książkach, dowiemy się jakie są ulubione bajki naszych przedszkolaków. Trzeci tydzień poświęcony będzie majowej łące, gdzie zapoznamy się przede wszystkim z jej mieszkańcami, czyli biedronkami, motylami, pszczołami i pająkami. Ostatni tydzień poświęcony będzie tematowi rodziny, gdzie zapoznamy się z rodzinami naszych przedszkolaków i dowiemy się jak dzieci lubią najbardziej spędzać czas ze swoimi rodzicami

 

TYDZIEŃ I (02.05-06.05)

 Symbole narodowe

W tym tygodniu bliżej poznamy naszą okolicę. Spojrzymy na mapę naszego miasta, przyjrzymy się najważniejszym miejscom występującym w Gdyni. Dowiemy się, gdzie mieszkają nasze przedszkolaki i czy docierają do przedszkola na pieszo czy przyjeżdżają jakimś innym środkiem transport niż samochód. Porozmawiamy także o stolicy naszego kraju, dowiemy się co to za miejsce, a także zobaczymy, jak wygląda flaga naszego państwa. Przyjrzymy się także mapie Polski, dowiemy się czym charakteryzuje się nasz kraj i co go wyróżnia. Przeczytamy sobie także legendę, dzięki której dowiemy się więcej o historii naszego kraju.

Piosenka tygodnia:

 

TYDZIEŃ II (09.05-13.05)

 Spotkanie z książką

 W tym tygodniu poruszymy bardzo ciekawy i interesujący temat, czyli książki. Porozmawiamy o naszych ulubionych książkach, przyjrzymy się bliżej książkom, które mamy w sali. Poprosimy także nasze przedszkolaki, żeby przyniosły swoją ulubioną książkę z domu, abyśmy też mogli dowiedzieć się co najbardziej lubią nasze przedszkolaki. Dowiemy się także jak nazywają się miejsca, gdzie można kupić książkę lub też są wypożyczyć, porozmawiamy o różnicach pomiędzy kupowaniem, a wypożyczaniem książek.

9.05- Dzień Bibliotekarza

Każdy przedszkolak dziś może przynieść jedna książeczkę do przedszkola. Wysłuchamy opowiadania „W bibliotece” Zofii Staneckiej a następnie wykonają własnoręczne zakładki do książki. Porozmawiamy również o tym jak o książki trzeba dbać.

 

TYDZIEŃ III (16.05-20.05)

 Majowa łąka

 W tym tygodniu przyjrzymy się bliżej naturze, a konkretniej łące. Dowiemy się czym jest łąką i kto ją zamieszkuje. Powtórzymy sobie kolory i poszerzymy także swoje słownictwo w zakresie kolorów i barw jakie posada motyl a swoich skrzydłach. Wykonamy także pracę plastyczną przedstawiającą wielobarwne motyle. Porozmawiamy o pająkach i o ich pożytecznym aspekcie, pobawimy się również w zabawę, podczas której zamienimy się na chwilkę w pająki. Przyjrzymy się bliżej pszczołom, temu jak wyglądają, dlaczego są dla nas ważne, a także zrobimy sobie degustację miodu. Ostatnim mieszkańcem łąki, z jakim zapoznamy się w tym tygodniu będzie biedronka. Przyjrzymy się temu jak wyglądają biedronki, wspólnie policzymy kropki na ich ciele, wykonamy także pracę plastyczną przedstawiającą biedronkę.

19.05 – Dzień Ślimaka 

Tego dnia poznamy budowę ślimaków. Podczas pobytu na podwórku postaramy się zaobserwować ich życie codzienne. Na podsumowanie dnia wykonamy pracę plastyczną.

Piosenka tygodnia:

 

TYDZIEŃ IV (23.05.27.05)

 Cudowni rodzice

W tym tygodniu poruszymy bardzo ważny temat, jakim jest rodzina. Porozmawiamy o naszych rodzinach, o osobach, które należą do naszej rodziny. Dowiemy się kto z naszych przedszkolaków ma rodzeństwo. Porozmawiamy o ważnej osobie, jaką jest Tata. Dowiemy się jak nasze przedszkolaki lubią spędzać czas z Tatą, co najbardziej lubią wspólnie robić. Porozmawiamy też o Mamie, jak wygląda, jak ma na imię. Poprosimy nasze przedszkolaki, żeby przyniosły do przedszkola zdjęcie swojej rodziny.

24.05 – Zapraszamy wszystkie Mamusie i Tatusiów do przedszkola na występ dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Więcej szczegółów otrzymają Państwo w mailu. 

26.05 -Dzień Matki

Tego dnia porozmawiamy o tym co lubi robić mama każdego przedszkolaka. Dzieci namalują portret swojej mamy oraz wykonają wyjątkowy upominek dla swojej Mamy