W tym miesiącu będziemy poruszać wiele różnorodnych i ciekawych tematów. Pierwszy tydzień będzie dotyczył naszego kraju, gdzie zapoznamy się bliżej z Polską i jej stolicą, poznamy symbole narodowe oraz legendy. W drugim i trzecim tygodniu porozmawiamy o książkach, dowiemy się jakie są ulubione bajki naszych przedszkolaków. Czwarty tydzień poświęcony będzie tematowi rodziny, gdzie zapoznamy się z rodzinami naszych przedszkolaków i dowiemy się, jak dzieci lubią najbardziej spędzać czas ze swoimi rodzicami. Ostatni tydzień będzie poświęcony dzieciom, porozmawiamy w nim o dziecięcych marzeniach, zorganizujemy wiele zabaw oraz atrakcji.

 

TYDZIEŃ I (02.05-05.05) Symbole narodowe

 

W tym tygodniu bliżej poznamy naszą okolicę. Spojrzymy na mapę naszego miasta, przyjrzymy się najważniejszym miejscom występującym w Gdyni. Dowiemy się, gdzie mieszkają nasze przedszkolaki i czy docierają do przedszkola na pieszo czy przyjeżdżają jakimś innym środkiem transport niż samochód. Porozmawiamy także o stolicy naszego kraju, dowiemy się co to za miejsce, a także zobaczymy, jak wygląda flaga naszego państwa. Przyjrzymy się także mapie Polski, dowiemy się czym charakteryzuje się nasz kraj i co go wyróżnia. Przeczytamy sobie także legendę, dzięki której dowiemy się więcej o historii naszego kraju.

 

Piosenka tygodnia – Niezwykłe Lekcje Rytmiki – ,,Jestem Polakiem”

 

TYDZIEŃ II i III (08.05-19.05)

 

Projekt ,, Książka’’

 

W kolejnych dwóch tygodniach maja – poruszymy bardzo ciekawy i interesujący temat, czyli książki. Porozmawiamy o naszych ulubionych książkach, przyjrzymy się bliżej książkom, które mamy w sali. Poprosimy także nasze przedszkolaki, żeby przyniosły swoją ulubioną książkę z domu, abyśmy też mogli dowiedzieć się, co najbardziej lubią nasze przedszkolaki. Dowiemy się także, jak nazywają się miejsca, gdzie można kupić książkę lub też są wypożyczyć, porozmawiamy o różnicach pomiędzy kupowaniem, a wypożyczaniem książek.

 

9.05- Dzień Bibliotekarza – W tym wyjątkowym dniu porozmawiamy o zawodzie bibliotekarza. Wspólnie stworzymy kartkę z życzeniami z okazji dnia bibliotekarza i zaniesiemy ją do najbliższej biblioteki.

 

19.05- Dzień Pszczoły – Tego dnia porozmawiamy o pszczole, poznamy cykl rozwoju pszczoły i jej budowę. Dowiemy się, jaka jest jej hierarchia w ulu, a na zakończenie projektu stworzymy książkę pt.: ,,Jak powstaje miód?’’.

 

TYDZIEŃ IV (22.05-26.05) Cudowni rodzice

W tym tygodniu poruszymy bardzo ważny temat, jakim jest rodzina. Porozmawiamy o naszych rodzinach, o osobach, które należą do naszej rodziny. Dowiemy się kto z naszych przedszkolaków ma rodzeństwo. Porozmawiamy o ważnej osobie, jaką jest Tata. Dowiemy się jak nasze przedszkolaki lubią spędzać czas z Tatą, co najbardziej lubią wspólnie robić. Porozmawiamy też o Mamie, jak wygląda, jak ma na imię. Poprosimy nasze przedszkolaki, żeby przyniosły do przedszkola zdjęcie swojej rodziny.

23.05 -Dzień Mamy – W naszym przedszkolu wyjątkowe święto- Dzień Mamy. Zapraszamy wszystkie mamy do naszego przedszkola na wspólne świętowanie

Piosenka tygodnia:

TYDZIEŃ V (29.05-02.06)   – Dziecięce marzenia

 

Ostatni tydzień maja w przedszkolu przeznaczymy na wesołe atrakcje, wspólną zabawę i mnóstwo śmiechu. W tym tygodniu porozmawiamy o tym co lubimy robić, gdzie najchętniej spędzamy czas i czym lubimy się najbardziej bawić. Wykonamy ulubione prace plastyczne, weźmiemy udział w licznych zabawach oraz będziemy szukali ukrytych w galaretce zabawek.

 

30.05 Dzień soku – Tego dnia wybierzemy się na spacer do pobliskiego warzywniaka w którym kupimy pyszne owoce a następnie zrobimy swoje ulubione zdrowe soki.

 

01.06 Dzień Dziecka  – W naszym przedszkolu to najbardziej wyczekiwany dzień w roku, tego dnia na dzieci będzie czekało wiele niespodzianek oraz atrakcji.