W tym miesiącu przywitamy nowy, 2023 rok. Porozmawiamy na temat naszych członków rodziny a w szczególności o babci i dziadku, dla których stworzymy niespodzianki. Dowiemy się wielu nowych wiadomości na temat życia w okolicach okołobiegunowych oraz wykonamy ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem lodu i śniegu.

Tydzień I Nowy Rok i miesiąc (03.01-05.01)

Na początku stycznia porozmawiamy o zmianach które zaszły w noc sylwestrową, dowiemy się który mamy miesiąc oraz rok. Porozmawiamy o tym która pora roku jest naszą ulubioną oraz pobawimy się w zabawy z nią związane.

Piosenka tygodnia:

 

Tydzień II  Wszędzie biało (09.01-13.01)

Porozmawiamy na temat życia w dalekiej północy. Dowiemy się o charakterystycznych cechach klimatu, poznamy wygląd i zwyczaje Eskimosów oraz poznamy charakterystyczne gatunki zwierząt które występują w Arktyce.

11.01- Dzień wegetarian

tego dnia wyjaśnimy sobie pojęcie ,,wegetarianizm” , wysłuchamy wiersza ,,Na straganie” Jana Brzechwy oraz pobawimy się w kucharzy.

 

Tydzień III Święto babci i dziadka (16.01-20.01)

W tym tygodniu porozmawiamy o naszych babciach i dziadkach. Przedszkolaki, uprzedzone wcześniej przez nauczyciela przyniosą zdjęcia dziadków i wspólnie opowiemy sobie jak się nazywają, oraz jakie mają charakterystyczne cechy. Będziemy próbowali narysować rysunek przedstawiający nas razem z dziadkami. Dowiemy się również tego jakimi zabawkami bawili się kiedyś dziadkowie i porozmawiamy o tym które podobają nam się bardziej.

Piosenka tygodnia:

 

Tydzień IV Różne miejsca na świecie (23.01-31.01)

W tym tygodniu porozmawiamy sobie o różnych miejscach na świecie. Na początku tygodnia poznamy pojęcie „kontynent” oraz poprzez piosenkę nauczymy się ich nazw. Przy pomocy atlasu zapoznamy się z pojęciem Europa, porozmawiamy o tym czym jest oraz gdzie dokładnie się znajduje. Naszą uwagę skupimy na naszym kraju czyli Polsce oraz miejscu w którym mieszkamy i się uczymy. Pod koniec tygodnia każde dziecko będzie mieć możliwość opowiedzenia oraz stworzenia swojego wymarzonego domu.

31.01- Dzień przytulania

tego dnia będziemy cały dzień się przytulali. Zrobimy sobie wspólne śmieszne zdjęcie podczas przytulania oraz narysujemy obrazek na którym nasza rodzina się przytula.

Piosenka tygodnia: