WAKACJE:

Lipiec i sierpień projekt – „KONTYNENTY”

 W każdym tygodniu będziemy omawiać dany kontynent tworząc foldery kontynentalne.  Dowiemy się, jakie zwierzęta mieszkają na danym kontynencie, co ciekawego możemy tam zobaczyć. Poznamy najciekawsze fakty o danym kontynencie, jaki jest najwyższy szczyt, ile ludzi tam żyje oraz jaki klimat tam panuje. Zachęcamy dzieci do przynoszenia książek, które pokrywają się w danym tygodniu z tematem projektu. W każdym tygodniu dzieci będą przynosić zdjęcia i pamiątki z danego kontynentu, na którym byli osobiście lub ktoś z ich rodziny. Zaprosimy rodziców w roli ekspertów, aby opowiedzieli nam o miejscach na świecie, które udało im się zwiedzić.

LIPIEC:

 I TYDZIEŃ (03.07 – 07.07) – PROJEKT „Polska”

W tym tygodniu skupimy się na stworzeniu książeczki z naszym adresem galaktycznym, który pozwoli umiejscowić dziecko we wszechświecie od ogółu do szczegółu.  Poszukamy swojego miejsca na świecie zaczynając od wszechświata poprzez planety, kontynenty, państwa, miasta i mój dom. Szczegółowo scharakteryzujemy nasz kraj oraz przypomnimy sobie symbole narodowe Polski. Sprawdzimy, gdzie na mapie Europy i Świata znajduje się nasz kraj. Sprawdzimy z jakimi krajami sąsiadujemy.

 

04 .07 – Grupa Starszaków – Wycieczka – Stadion RUGBY –  w tym dniu, wybierzemy się na wycieczkę na stadion rugby w Gdyni. Będziemy mieli okazję zwiedzić stadion, szatnie, a może uda nam się zobaczyć, jak wyglądają treningi zawodników rugby. Wychodzimy z przedszkola o godzinie 9.10. W tym dniu, śniadanie odbędzie się o godzinie 8.45.

 

04.07 – Grupa Maluszków – tego dnia będzie miała okazję dotykać różnego rodzaju mas sensoplastycznych. Prosimy o komplet ubranek na zmianę lub ubranek, które mogą się pobrudzić podczas zabawy.

 

07.07 – Dzień Czekolady – W tym dniu poznamy proces powstawania czekolady. Zrobimy samodzielnie czekoladki z różnymi dodatkami, a następnie zabierzemy je do domu i wspólnie z rodzicami będziemy je kosztować.

 

II TYDZIEŃ (10.07 – 14.07)  – PROJEKT „Europa”

 W tygodniu europejskim poznamy najważniejsze symbole Europy, zapoznamy się z dziedzictwem kulturowym Europy poprzez zabawy plastyczne i różne aktywności. Podróżując palcem po mapie dowiemy się, jakie państwa należą do Unii Europejskiej oraz jakie mają tradycje i zwyczaje.  Poznamy szczegółowo mapę Europy. Dowiemy się, jakie Państwa znajdują się na tym kontynencie oraz poznamy niektóre flagi, różnych państw.

 

11.07 – Grupa Starszaków – Wycieczka i piknik przy Porcie Jachtowym w Gdyni. W tym dniu wybierzemy się na wycieczkę do Portu Jachtowego w Gdyni, a następnie będziemy mieć piknik na plaży. Prosimy, tego dnia, aby dzieci miały z sobą plecaczki z wodą oraz drugim śniadaniem. Wychodzimy z przedszkola o godzinie 9.30.

 

11.07 – Grupa Maluszków – tego dnia nasze maluszki będą malować farbami wykorzystując do tego różne części swojego ciała. Prosimy o komplet ubranek na zmianę lub ubranek, które mogą się pobrudzić podczas zabawy.

 

14.07 – Dzień Rekina – w tym dniu poznamy budowę, cykl życia oraz sposób żywienia rekina. Porozmawiamy o różnych gatunkach ryby oraz postaramy się przedstawić różnice między nimi. Stworzymy nasze własne rekiny z origami.

 

III TYDZIEŃ  (17.07 – 21.07) – PROJEKT „Afryka”

Trzeci tydzień to projekt Afryka.  W tym tygodniu poznamy nazwy krajów znajdujących się w Afryce. Poznamy jej największe szczyty oraz najdłuższe rzeki.  Dowiemy się również jaki klimat tam panuje. Poznamy również pojęcia takie jak: pustynia, sawanna oraz las deszczowy.  Porównamy ten kontynent z innymi i sprawdzimy, czy jest on największym kontynentem na świecie.

 

19.07 – Grupa Starszaków – Wycieczka ORP Błyskawica. W tym dniu wybierzemy się na wycieczkę, by zwiedzić Okręt  – Muzeum. Poznamy jego krótką historie oraz zwiedzimy zakamarki tego okrętu. Wychodzimy z przedszkola o godzinie 9.30. Prosimy, aby tego dnia dzieci zabrały z sobą plecaczki z wodą oraz II śniadaniem.

 

18.07 – Grupa Maluszków – Wyjście do Biblioteki tego dnia wybierzemy się do Biblioteki. Założymy kartę biblioteczną i wypożyczymy naszą pierwszą książeczkę, którą wspólnie przeczytamy.  Dowiemy się również jak dbać o książki.

 

IV  TYDZIEŃ (24.07 – 28.07) – PROJEKT „Azja”

W tym tygodniu poznamy nazwy krajów znajdujących się w Azji. Poznamy jej największe szczyty oraz najdłuższe rzeki. Porozmawiamy o klimacie panującym na tym kontynencie. Postaramy się scharakteryzować wygląd osób zamieszkujących tamte tereny. Dowiemy się,  jakie rodzaje zwierząt oraz roślin możemy spotkać podróżując po Azji.

 

25.07 –  Grupa Starszaków – Wycieczka Zwiedzanie Portu Lotniczego w Gdańsku. W tym dniu wybierzemy się pociągiem do Portu Lotniczego w Gdańsku. Będziemy mieli okazję zwiedzić Port Lotniczy od zaplecza. Sprawdzimy, jak wygląda kontrola bezpieczeństwa na lotnisku, przejdziemy przez bramki. Strażacy na lotnisku opowiedzą o swojej pracy i pokażą wyposażenie pojazdów służbowych. Usiądziemy w kokpicie pilota, zaobserwujemy start lub lądowanie samolotu z perspektywy nieograniczonej ogrodzeniem. Dzieci dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po lotnisku. Więcej szczegółów dotyczących wycieczki otrzymają Państwo w późniejszym czasie.

 

25.07 – Grupa Maluszków – Zabawa w basenie z kulkami.

 

29.07 –  Światowy Dzień Tygrysa – W tym dniu poznamy informacje odnośnie tygrysa. Poznamy jego budowę, cykl życia oraz sposób odżywiania się. Dzieci na podstawie przedstawionych zdjęć zwierzęcia, spróbują stworzyć własne tygrysy.