SIERPIEŃ:

W każdym tygodniu będziemy omawiać dany kontynent tworząc foldery kontynentalne.  Dowiemy się, jakie zwierzęta mieszkają na danym kontynencie, co ciekawego możemy tam zobaczyć. Poznamy najciekawsze fakty o danym kontynencie, jaki jest najwyższy szczyt, ile ludzi tam żyje oraz jaki klimat tam panuje. Zachęcamy dzieci do przynoszenia książek, które pokrywają się w danym tygodniu z tematem projektu. W każdym tygodniu dzieci będą przynosić zdjęcia i pamiątki z danego kontynentu, na którym byli osobiście lub ktoś z ich rodziny. Zaprosimy rodziców w roli ekspertów, aby opowiedzieli nam o miejscach na świecie, które udało im się zwiedzić.

 

 

31.07 – 04.08 – PROJEKT „Australia”

W tym tygodniu poznamy ciekawe fakty o Australii. Dzieci dowiedzą się, jak wygląda flaga tego kontynentu oraz jakim językiem posługują się zamieszkujący tam ludzie. Ustalimy jak nazywa się najwyższy szczyt Australii, a także omówimy miejsca, które warto zobaczyć zwiedzając najmniejszy kontynent, m.in. Operę w Sydney. Australia jest domem dla wielu unikalnych zwierząt, w tym koali, kangurów, czy emu, dlatego przyjrzymy im się bliżej i dowiemy kilku ciekawostek na ich temat.

 

03.08 – Wycieczka na Stadion Miejski w Gdyni – GRUPA STARSZAKI, ZERÓWKA I ROCZNIK 2019

W tym dniu wybierzemy się na wycieczkę na Stadion Miejski w Gdyni, wychodzimy z przedszkola o godzinie 9.15. Śniadanie tego dnia odbędzie się o godzinie 8.45. Prosimy, aby dzieci zabrały z sobą plecaczki z II śniadaniem i wodą.

03.08 – Dzień Arbuza – GRUPA MALUSZKÓW

W tym dniu na naszym placu zabaw odbędzie się  piknik, na którym królować będzie arbuz. Dzieci skosztują własnoręcznie zrobionego sorbetu arbuzowego.

 

 

07.08 – 11.08 – PROJEKT „Ameryka Północna”

Tym razem wyruszymy w podróż po Ameryce Północnej. Przedszkolaki dowiedzą się kim był Krzysztof Kolumb i w jaki sposób odkrył Amerykę. Ustalimy jakie kraje należą do Ameryki Północnej oraz z jakimi oceanami graniczy ten kontynent. Omówimy faunę i florę charakterystyczną dla omawianego obszaru. Dzieci poznają najpopularniejszy wodospad Ameryki Północnej i dowiedzą się jak nazywa się najdłuższa rzeka tego kontynentu. Poznamy warunki życia zamieszkujących tam ludzi, dowiemy się czym na co dzień zajmuje się kowboj i kim byli Indianinie. Wspólnie z dziećmi stworzymy folder Ameryki Północnej.

 

10.08 – PANORAMA GDYNI – WSZYSTKIE GRUPY

Tego dnia wybierzemy się całym przedszkolem (razem z najmłodszą grupą) na spacer po Kamiennej Górze. Wspólnie zjedziemy i wjedziemy kolejką, zobaczymy panoramę Gdyni oraz zrobimy piknik. Prosimy, aby tego dnia wszystkie dzieci miały z sobą plecaczki z II śniadaniem i wodą. Wychodzimy ok 9.30 zaraz po śniadaniu.

 

11.08 – Dzień Słonia

Ten dzień obfitować będzie w informacje dotyczące słoni. Poznamy ich budowę, sposób odżywiania oraz różne ciekawostki związane s tym wielkim ssakiem. Stworzymy nasze własne słonie z płyty CD i kolorowego papieru.

 

14.08 – 18.08 –  PROJEKT „Ameryka Południowa”

 

W tym tygodniu przyjrzymy się Ameryce Południowej. Dzieci dowiedzą się z jakimi wodami graniczy omawiany kontynent, jakie kraje do niego należą oraz który z tych krajów jest największy.  Scharakteryzujemy Amerykę Południową zwracając szczególną uwagę na zamieszkujące tam zwierzęta. Poznamy również najdłuższą rzekę i najdłuższe pasmo górskie znajdujące się na tym kontynencie.

 

17.08 – WYCIECZKA DO MARSZEWA – GRUPA STARSZAKI, ZERÓWKA I ROCZNIK 2019

W tym dniu dzieci z najstarszych grup wybiorą się na wycieczkę do ogrodu botanicznego w Marszewie. Więcej szczegółów w mailu.

 

17.08BASEN / MALOWANIE PIASKIEM – GRUPA MALUSZKÓW

W tym dniu najmłodsza grupa będzie miała możliwość zabawy w basenie z wodą. Jeżeli pogoda nam na to pozwoli rozłożymy basen. Prosimy, aby tego dnia dzieci przyniosły z sobą do przedszkola stroje kąpielowe i ręczniki. Jeżeli jednak pogoda będzie niesprzyjająca, będziemy malować piaskiem na podświetlanej podstawie.

 

 

21.08 – 25.08 – PROJEKT  „Antarktyda”

 

W samym środku lata będziemy rozmawiać o krainie wiecznych lodów. Dowiemy się, jakie zwierzęta zamieszkują tą krainę i czy w ogóle istnieje tam jakaś roślinność. Ustalimy po co na Antarktydzie buduje się stacje badawcze i wspólnie zrobimy makietę takiej stacji. Wykonamy sztuczny śnieg i spróbujemy uformować z niego śnieżne kulki.  Postaramy się poszukać odpowiedzi na pytanie, jaka woda zamarznie szybciej na Antarktydzie, ciepła czy zimna? W tym celu wykonamy doświadczenie.

 

22.08 – Wycieczka do ZOO – GRUPA STARSZAKI, ZERÓWKA I ROCZNIK 2019

o szczegółach wycieczki będziemy państwa informować mailowo

 

22.08 – BASEN/MALOWANIE PIASKIEM 

W tym dniu nasze przedszkolaki będą miały możliwość zabawy w basenie z wodą. Jeżeli pogoda nam na to pozwoli rozłożymy basen. Prosimy, aby tego dnia dzieci przyniosły z sobą do przedszkola stroje kąpielowe i ręczniki. Jeżeli jednak pogoda będzie niesprzyjająca, będziemy malować piaskiem na podświetlanej podstawie. 

 

28.08 – 01.09 – PROJEKT  „KOLORY”

W ostatnim tygodniu sierpnia skupimy się na kolorach. Każdego dnia spróbujemy ubrać naszą salę oraz siebie w inny kolor. Poniedziałek będzie dniem koloru zielonego, wtorek czerwonego, środa niebieskiego, czwartek brązowego, a piątek żółtego. Przedszkolaki nauczą się odróżniać barwy ciepłe od zimnych oraz dowiedzą się które kolory nazywamy podstawowymi i w jaki sposób je mieszać ze sobą, aby powstały barwy pochodne. Utrwalimy zdobytą wiedzę podczas zabawy z naszą kolorową chustą animacyjną. Dzieci rozszyfrują zagadki związane z kolorami i wezmą udział w eksperymencie, w którym główną rolę odegrają ich ulubione kolory.  Poznamy również z jakich kolorów po kolei stworzona jest tęcza.

 

29.08 – Dzień Brokatu

Przedszkolaki stworzą swój własny brokat, którego użyją podczas robienia pracy plastycznej.

 

01.09 – ZAKOŃCZENIE WAKACJI – Festiwal kolorów w przedszkolu  – zabawy z proszkiem holi

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Dzieci w tym dniu będą zamieniać się w kolorowe postacie dzięki kolorowemu proszkowi holi.